Пришкільний табір


Звіт
про роботу пришкільного оздоровчого табору з денним перебуванням «Веселковий дивограй» при Жаданівській середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів



  Пришкільний табір відпочинку «Веселковий дивограй» з денним перебуванням дітей  за екологічним напрямком працював з 29 травня по 15 червня 2018 року. У таборі відпочивало 72 учні. Вихователями працювали вчителі школи.  Завданнями забезпечення повноцінного літнього відпочинку в пришкільному таборі були:

• створення у дітей хорошого емоційного настрою, привнесення почуття романтики в повсякденне життя;
• виховання громадянських якостей і почуттів;
• виявлення інтересів, захоплень дітей, розвиток бажання отримати нові знання, вміння, навички;
• навчання дітей діяти у колективі; розвиток дитячого самоврядування;
• привчання до самообслуговування, залучення до трудових справ на користь і радість оточуючих.
Організація відпочинку передбачала різноманітність вибору заходів, можливість кожного вихованця задовольнити свої потреби. Всі види виховної діяльності в таборі здійснюються відповідно до режиму дня. Робота проводилася згідно плану виховної роботи. Все це висвітлювалося на спеціальному сайті. Діти та їхні батьки мали змогу щоденно знайомитися з путівкою дня. Вівся фоторепортаж подій у таборі.
Обов’язковим було дотримання санітарно-гігієнічних вимог: створення порядку і затишку у кабінетах,  місцях відпочинку.
Комплектацію загонів здійснено з урахуванням вікових особливостей дітей та їх інтересів. Всі діти поділені на 5 загонів за віковими особливостями. Кожен загін мав свою назву(1 загін (учні 2 класу) – «Капітошка», 2 загін (учні 3 класу)– «Веселка»,     3 загін (учні 4, 5 класів)- «Вулкан»; 4 загін (учні 6, 7класів) – «Динаміт» 5 загін (учні 8 класу) – «Адреналін», девіз, емблему. Особлива увага приділялася організаційно-громадській діяльності: презентація загонів, виконання доручень, вибори активу, самостійний розподіл різних видів робіт, участь у проведенні заходів, у підведенні підсумків різних конкурсів.
У таборі організовано самоврядування: в загонах обрано командира, відповідального за чергування по табору, за збереження порядку, чистоти в кімнатах, спортивного майна. Протягом зміни проводилася цікава і змістовна робота, кожен день приносив безліч нових вражень, нових відкриттів, деякі заходи стали  для нас традиційними. Табірна зміна відкрилася урочистою лінійкою.
У вирішенні виховних завдань вихователі спиралися на вікові особливості психічного розвитку дітей і підлітків, враховували  те, що молодші школярі спілкуються з ровесниками та пізнають світ переважно в іграх.
Значна увага приділялася трудовому вихованню, що сприяло прояву в дитині господарських здібностей, працелюбності. Протягом зміни кожен загін проводив трудові акції, рейди, операції, огляд конкурс чистоти загонових місць.
Велике значення приділялося ознайомленню учнів з традиціями та звичаями українського народу. Це такі заходи, як свято української казки, виготовлення іграшок з паперу, конкурс знавців українських прислів’їв та пісень.
В таборі використовувалися різні форми ігрової діяльності: народні ігри, ігри-конкурси, вікторини, ігри на місцевості. Велике зацікавлення викликали ігрові програми: спортивні змагання «Джунглі кличуть», веселі старти, спортивна вікторина. Конкурси стимулюють дитячу творчість. Всім хочеться бути переможцем у якомусь змаганні. Учні заздалегідь знають про правила, умови та нагородження, яке очікує на переможців. Діти із задоволенням брали участь у конкурсах:
• конкурс малюнків «Мій улюблений казковий герой»;

• конкурс загонових куточків, емблем;



• конкурс виготовлення квіткових композицій;





 • конкурс малюнків  на асфальті «Моє щасливе дитинство»



• конкурс «Грайся разом з нами. Навчи мене чудовій грі»;


• концерт – конкурс Карооке;




·     конкурс «Танцювальний марафон».


В таборі проводились різні змагання на кращого художника, співака, читця. Протягом зміни діти прилучалися до світу природи, усвідомлення її значущості. З цією метою проводяться різноманітні заходи:
• екологічні бесіди, ігри і турніри;
• екскурсія на поле. Збір польових квітів;

 ·                   Турпохід в ліс «Збір на великій галявині»;








·      «Подорож по країні Квіткарії»;
·     Екологічний десант «Рідний краю, я з тобою.»

У кінці табірної зміни провели лінійку, на якій підвели підсумки відпочинку. Кожен учасник став переможцем у якійсь номінації. Переможці нагороджувались дипломами, грамотами та призами.



Немає коментарів:

Дописати коментар